ספוגים אקוסטים לאולפן
ספוגים אקוסטים לאולפן

ספוג אקוסטי לאולפנים

בחרתם להקים אולפן הקלטות בבית? לצורך כך נדרש חדר בו יתקיימו שני תנאים: האקוסטיקה תהיה מעולה כך שיהיה ניתן לשמוע בבירור את הצלילים המופקים בחדר (גם על זיופים קטנים רצוי לעלות בזמן…) וגם בידוד אקוסטי מתאים שימנע מקולות המגיעים מחוץ לחדר לחדור פנימה וגם להיפך- יבלום את המוזיקה הקולנית לעיתים המופקת באולפן מלחדור החוצה אל החדרים הסמוכים או אל הרחוב. על מנת לקבל את שני אלה יש לבודד את החדר מבחינה אקוסטית. איך עושים את זה?


הספוגים על בסיס פוליאריטן, מגיעים בחתכים ועיצובים חדשים בעל תכונות אקוסטיות מעולות.

יעילים מאוד לטווח תדרים נמוכים וגבוהים, 
חסינים אש ובעל תקן 518 
מגיעים בעובי 5-7 ס"מ 
קל ליישום ומטפל מצוין בבעיות הדהוד.


מהם אותם חומרים לשיפור האקוסטיקה?

לפני שנסביר איך עושים את זה נבהיר בקיצור מהו בעצם קול. הקול נע באוויר באמצעות גלים בתדרים שונים. גלי הקול פוגעים בקירות וחודרים דרכם ולכן אנו זקוקים לבידוד אקוסטי. גלי הקול גם פוגעים בעצמים שונים בחדר, חודרים אותם מעט וממשיכים לעוף בחדר עד הפגיעה בעצם הבא. פגיעות וחזרות אלה פוגעות באקוסטיקה של החדר. לכן נדרשים עצמים אשר יספגו אל גלי הקול ויבלמו אותם וכך תשתפר האקוסטיקה. שבירת גלי הקול על ידי ספיגתם היא הסוד לאקוסטיקה טובה ולבידוד אקוסטי.

שאלות נפוצות

יריעת מתאימה לבידוד רעשים לקירות ותקרה
אפשר להתקין ספוגים אקוסטים באולפן הקלטות לספיגת הד בחלל.
איך אפשר לשפר את האקוסטיקה בחלל?

איך לטפל בהדהוד החדר עם ספוג אקוסטי ?

ישנן מספר דרכים לשמירה על אקוסטיקה טובה ובידוד אקוסטי. אם במקרה אתם מחפשים עכשיו חדר אותו תהפכו לאולפן הקלטות, מומלץ לחפש חדר שקירותיו "שבורים" כל האפשר. הכוונה כמובן אינה לקירות מפורקים אלא חדר שצורתו אינה מרובעת אלא כמצולע רב צלעות. ככל שצורת החדר תהיה שבורה יותר כך יספגו גלי הקול טוב יותר. אך אין צורך לחפש מקום חדש בכדי לשפר את התנאים. לשם כך ישנם חומרים המהווים ספוגים אקוסטיים. חומרים אלה ניתן להתקין על קירות החדר בצורה פשוטה, וגם על התקרה כך שתיווצר תקרה אקוסטית. מלבד יריעות גדולות ישנם גם ספוגים אקוסטיים אותם ניתן להציב במקומות אסטרטגיים בחדר כמו הפינות וגם הם יעזרו בשיפור התנאים.

מהם אותם חומרים לשיפור האקוסטיקה?

החומרים המיועדים לשיפור האקוסטיקה ובניית חדר הקלטות או אולפן הקלטות הם חומרים המבוססים גומי ויריעות דקורטיביות המבוססות פוליאסטר. החומרים מגיעים כיריעות או גלילים כך שניתן לחתוך מהם חתיכות בגודל המתאים ולהדביק על הקירות. ישנם גם יריעות דחוסות מאוד אותם ניתן להתקין על הקירות בקלות. אפשרות נוספת היא יצירת קיר כפול. יוצרים קיר גבס צמוד לקיר החדר המקורי, כאשר בין שני הקירות מתקינים חומר בידוד העשוי מתרכובת גומי עם טכנולוגיית מתקדמת ביותר בעולם הבידוד. גם הגבס עצמו הוא חומר סופג כך שהספיגה האקוסטית באמצעות קיר גבס היא מעולה.