אקוסטיקה למדרגות

חדר המדרגות הוא אזור ציבורי אשר במיוחד בבניינים משותפים בעלי מספר קומות בוקעים ממנו לא מעט קולות המפרים את שלוות הדיירים: טריקת דלתות, עליה או ירידה במדרגות הנשמעות חזק מדי, דיבורים הנשמעים כצעקות ועוד. בבניינים רבי קומות יכולים להצטרף גם קולות המעלית או אפילו משאבות בחדר משאבות. בנוסף, פעמים רבות בחדרי המדרגות ישנו הדהוד המביא לכך שכאשר נמצאים בחדר המדרגות הקולות נשמעים עמומים ולא ברורים. לכן, חשוב ליצור תנאים אקוסטיים טובים גם בחדר המדרגות מעבר לדאגה של כל דייר לדירתו.

חומרים לבידוד אקוסטי למדרגות

ברובם הגדול של המבנים הקירות אינם כוללים בידוד אקוסטי. קבלנים רבים חוסכים בהוצאות ובונים את הקיר הדק ביותר המותר על פי התקן. לכן, הקולות מן הדירות הסמוכות כמו גם מחדר המדרגות נשמעים היטב. חומרי בידוד אקוסטיים שיהיו מותקנים על קירות חדר המדרגות ייצרו בידוד טוב יותר ושקט רב יותר בדירות וגם אקוסטיקה טובה בה הקולות נשמעים ברור יותר בתוך בחדר המדרגות. חומרי הבידוד האקוסטי הם חומרים בעלי יכולת ספיגה מעולה וצפיפות טובה. אלה חומרים העשויים גומי דחוס. החומרים מגיעים בגרסאות שונות עם הבדלים ברחובם ועוביים ודחיסותם. כל תוספת או שינוי יוצר התאמה טובה יותר לתנאים מסוימים. החומר מגיע ביריעות או גלילים הניתנים להדבקה על השטח. זוהי אופציה פשוטה וטובה היכולה לפתור בהשקעה קטנה את בעיית האקוסטיקה או הרעש הנובע מהמדרגות.

אקוסטיקה למדרגות
אקוסטיקה למדרגות

תקרה אקוסטית בחדר המדרגות

אפשרות נוספת שתיצור שקט ורוגע היא תקרה אקוסטית. התקרה האקוסטית יכולה להיות עשויה מחומרים שונים שכולם חומרים סופגים היוצרים בידוד אקוסטי. התקרה יכולה להיות מורכבת מפלטות בידוד עם החומר המתקדם ביותר היום בעולם הבידוד(גומי ופוליאסטר) בציפוי דקורטיבי של עץ או מתכת. ישנן אפשרויות רבות לגבי התקרה האקוסטית. היא יכולה ליצור חדר מדרגות מעוצב ומשופר מבחינה אסתטית.

קירות גבס עם בידוד לשיפור משמעותי

אפשרות נוספת הדורשת מעט יותר השקעה היא התקנת קירות גבס עם רווח קטן מן הקיר המקורי. בין הקיר המקורי לקיר הגבס מומלץ להתקין מחיצה העשויה חומר בידוד אקוסטי. הקיר הכפול בתוספת הגבס שהוא חומר סופג רעשים בעצמו וגם חומר הבידוד יתנו תוצאות מצוינות. כך תקבלו חדר מדרגות שקט, נעים, ללא המולה וקולות הדהוד.

להתייעץ עם חברה מתמחה בתחום

אם הרעש בחדר המדרגות מפריע לכם ישנם כאמור .פתרונות שונים. עם זאת, חשוב לבחור בפתרון הנכון ביותר לבניין שלכם- למבנה חדר המדרגות, עוצמת הרעש או ההדהוד שיש בו כרגע ונתונים נוספים. אנחנו חברה המתמחה בתחום ונשמח לייעץ לכם לגבי החומר או פתרון הבידוד המתאים, לספק לכם את הפתרון במחיר אטרקטיבי וגם להתקין לכם את הבידוד באופן מקצועי ויסודי כך שהשינוי יראה (יותר נכון ישמע) באופן מיידי.