אקוסטיקה למשרדים

משרד הוא מקום בו נדרש ריכוז לביצוע עבודה יעילה וטובה. מנגד, זהו חלל בו נמצאים בדרך כלל לא מעט עובדים המדברים ביניהם, בשילוב מכונות כמו פקס, מדפסת או מכונת צילום אשר גם הפעלתן יוצרת רעש. גם אם כל עובד או כל מכונה יוצרים רעש במידה סבירה, כאשר מחברים את כל הצלילים יחד הדבר יוצר רעש כללי חזק.  לכן, במשרדים ישנה חשיבות רבה לאקוסטיקה ולבידוד האקוסטי.

בידוד אקוסטי של שרד- הסוד לעבודה יעילה

בידוד אקוסטי נדרש בסוגים שונים של משרדים. כאשר זהו משרד הממוקם בתוך מפעל וסביבו חדרי מכונות רועשים, חשוב מאוד ליצור מחיצה בצד הפנימי של המשרד וגם על הקיר שבחדר הסמוך. כך רעשי המכונות לא יגיעו באופן שיפריע לעבודה. כאשר זהו חדר ישיבות או חדר מנהלים בו נדרש שקט מוחלט, הבידוד האקוסטי חשוב מאוד אף הוא. בחללים גדולים, משרד אשר בנוי כאולם גדול, ישנה נטיה להדהוד- יצירת הד המקשה על מעבר קולות בחדר בצורה ברורה. לכן, מלבד עיצוב המשרד בצורה אסתטית ונוחה לעובדים, יש לקחת בחשבון את האקוסטיקה ולפעול בכדי לשפר אותה ככל האפשר.

יריעות אקוסטיות לבלימת רעשים בקירות גבס

בידוד לקירות- כך הדברים ישארו בתוך החדר...

ניתן לשפר את האקוסטיקה בצורות שונות. המשותף לכולן הוא שימוש בחומרים סופגי רעשים אשר בהם, בניגוד לחפצים העשויים מחומרים סטנדרטיים כמו שולחנות, כיסאות או מכשירים שונים, גל הקול נבלם ולא ממשיך לנוע בחדר. ישנם חומרים שונים המשמשים לבידוד אקוסטי. חומר בידוד מצוין לקירות הוא חומר העשוי פוליאוריטן מבוסס פוליאסטר המגיע ביריעות או גלילים וניתן להדבקה על הקירות. שטח הפנים של החומר מגיע בצורות שונות כמו צורה גלית, חלקה, משולשים דמויי פירמידה ועוד. כל אחת מצורות שטח הפנים מתאימה לקולות בתדרים ובעוצמה שונה. כאשר מדביקים את היריעות או הלוחות על הקירות יוצרים את הבידוד האקוסטי. אפשרות נוספת ליצירת בידוד לקירות הוא יצירת קיר  גבס אשר בינו לבין הקיר המקורי מותקנת מחיצה העשויה חומר בידוד בדומה לחומר המודבק על הקיר. יצירת קיר כפול סופגת עוד יותר את הקול. כאן הקול נספג גם על ידי הגבס וגם על ידי חומר הבידוד הנמצא בפנים.

תקרה אקוסטית- כך לא ישמעו הקולות מן הקומה למעלה

אמצעי נוסף וחשוב המותקן במשרדים רבים הוא תקרה אקוסטית. התקרה האקוסטית היא תקרה מונמכת העשויה אף היא חומרי בידוד איכותיים מפוליאסטר ותרכובת גומי עם טכנולוגיית מתקדמת ביותר בעולם הבידוד, אריחים המשלבים פוליאוריטן או גבס. לתקרה האקוסטית יכול להיות גם חלק בעיצוב המשרד- ניתן לבחור תקרה בצורות וצבעים שונים, כולל עץ דחוס. תקרה אקוסטית מונמכת מהווה גם פתרון כאשר יש צורך לחפות על צנרת המותקנת על התקרה המקורית. תקרה אקוסטית לא רק שומרת על אקוסטיקה טובה בתוך החדר אלא גם מבודדת אותו מן הקולות המגיעים מן המשרד שמעליכם…